Game Boy (1989-1997)
A Nintendo első handheld konzolja, a fekete-fehét grafikás Game Boy. A világ leges-legeladottabb konzolja 177 milliós példányszámmal. Hihetetlen népszerűségét az is tükrözi, hogy világszerte alakultak Game Boy Fan Clubok. Mind a három hordozható konzolok alapkövetelményének megfeleltek: Kis méret, elemtakarékos, és hihetetlen széles játékválaszték. 1995-ben kiadták az ún. Game Boy Pocketet, mely még kisebb mérettel bírt.
Game Boy Color (1998-2002)
A nép színes kijelzős Game Boyért kiáltott, hát megkapták! De csak 56 színt tudott megjeleníteni egyszerre, így hozta a várt áttörést. De sok jó játék jelent meg rá, ami miatt érdemes GBC-t venni. Visszafelé is kompatíbilis, tehát lejátssza a Game Boy játékokat is, sőt, 10 színebn jeleníti meg a játékot.
Game Boy Advance (2001-2006)
Az igazi, színes kijelzős Handheld konzol. 32000 színt képes egyszerre megjeleníteni, grafikailag túltesz a Super Nintendo minőségén. A kijelző 1.4-szer szélesebb, mint az elődje. A gép egyetlen óriási hátránya, hogy nagyon sötét a kontrasztja, így fénynél kell lenni. Ezt a problémát oldották a GBA második kiadásával a Game Boy Advance SP-vel, mely 2003. áprilisában jelent meg. Saját fénye volt a GBA SP-nel, emellett összecsukhatósága miatt jóval kisebb mérettel bír. Még egy nagy újdonság, hogy nem elemmel, hanem akkumlátorral működik. 2005. októberében harmadszor is kiadták a GBA-t Game Boy Micro néven. Szerintem felelseges volt, mert már 4 éve jelent meg a Game Boy Advance, és szerintem ennyi idő alatt aki akart, az úgyis megvette magának a gépet. Legfeljebb az olyan Nintendo-őrülteknek éri meg, mint nekem, aki már gyűjti a Nintendo konzolokat. Rengeteg sok fantasztikus játék jelent meg eme handheld konzolra, mindenképp érdemes beruházni rá.
Nintendo DS (2004-2011)
Nem a GBA utódjaként jött a Nintendo DS, mégis, mivel Handheld konzol, ezért idesorolom. Fantasztikus új lehetőségeket rejt magában, duálkijelzős, az alső képernyő touchscreen, melyet Stylusszal lehet használni. A konzol eladás terét túllépte a Game Boy Advance eladását (80 millió), és rengeteg fantasztikus játék jelent meg rá, mely az érintőképernyőnek köszönhetően rengeteg sok új lehetőséget foglal magában. 2006. júniusában megjelent a Nintendo DS továbbfejlesztett változata a Nintendo DS lite, mely kisebb, könnyebb, dizájnosabb, és nem utolsó szempont, hogy sokkal erősebb a fényerőssége.
Nintendo DSi
Hamarosan meg fog jelenni a Nintendo DS utódja, a Nintendo DSi. mivel külsőleg sokban hasonlít a DS lite-hoz, ezért megoszlanak a vélemények arról, hogy ez most csak egy feltuningolt DS, vagy egy teljesen új konzolról beszélhetünk. DS kompatíbilis lesz, de lesznek új DSi játékok, jobb grafikával, nagyobb memóriával. A gép a GBA kompatíbilitását teljesen elveszti, cserébe rengeteg multimédiás lehetőség lesz a gépben. Lesz egy beépített 3 Megapixeles kamera, SD kártya bemenet, lehet zenét hallgatni, képet nézni, szerkeszteni, videót nézni. Tehát minden, amitől egy kézikonzol modern lesz. Egyetlen egy hátránya lesz, hogy a gép sajnos régiózáras lesz, tehát az Európai gép csak európai játékot fog tudni beolvasni. Ettől függetlenül egy fantasztikus gépet vehetünk a kezünkbe!
Nintendo 3DS (2011-2018)
|